Jak se připravit na svatební focení

Budoucí nevěsty a ženichové mnohdy netuší, co svatební focení obnáší a krom předaných fotografií neví, co od focení mají očekávat. A jelikož se často ptáte,  jak se připravit na svatbu po fotografické stránce, aby vaše svatební fotky vypadali co nejlépe, rozhodl jsem se vytvořit jakousi kuchařku. Tedy soupis doporučení, které věřím povedou obecně k pěknějším, nápaditějším a originálnějším svatebním fotografiím.

Netvrdím, že vše co zde uvádím je nezbytné, často existuje i lepší způsob vypořádání se s dannou situací. Berte proto prosím s mírným nadhledem tuto malou svatební kuchařku, která se na svět dívá z omezeného fotografova pohledu. Rady jsou cíleny na svatby fotografované v českých zemích, kde fotograf stráví s novomanžely čas pouze ve svatební den.

Pro větší přehlednost jsou rady rozděleny do několika tématických celků, ve kterých se dozvíte:

Věřím, že těchto pár řádků k problematice svatebního focení pomůže i fotografům, kteří stále tápou nebo se do víru svatebního reje dostali náhodou. Těmto fotografům ještě přikládáme odkaz na článek uveřejněný na stránkách biskupství brněnského o tom, jak se chovat jako fotograf v kostele při liturgii, předejdete tak možným konfliktům.

Chtěl bych vás všechny, kteří si tento manuál čtete, poprosit, abyste mi napsali, co důležitého tu není vysvětleno a schází vám, případně co je zavádějící nebo snad zcestné.  Můžete tak učinit pomocí  komentářů nebo přes mail. Předem děkuji. Petr