Poslední dny před svatbou

Jak se připravovat týden před svatbou

Většina rad se v této fázi vztahují k pleti. Neopalování se a nepoužívání solária zní skoro jako zbytečnost, ale vyschlá a zarudlá kůže na fotkách vskutku nevypadá pěkně. Stejně tak neaplikujte samoopalovací krém, který by mohl vytvořit na kůži skvrny. Aby vaše kůže byla lépe hydratovaná, dodržujte pitný režim, ideálně pitím minerální neperlivé vody. Omezením pití alkoholických nápojů, kouření a nejezení příliš kořeněných jídel snížíte výskyt akné. Snažte se také hodně a pravidelně spát.
Buďte na sebe o něco více opatrní, protože poslední dny před svatbou neplatí babiččino:¨ Však ono se to do svatby zahojí!¨

Den před svatbou

Běžte brzo spát! Pokud si na poslední chvíli vzpomenete, že jste na něco zapomněli, tak někoho zaúkolujte vyřešením daného problémemu. Svatební den je obvykle pro všechny zúčastněné překvapením a určitě nechcete, aby se o jedno z největších překvapení postaral někdo nevrlý z novomanželů, protože do 5. hodiny ranní chystal cukroví do výslužek. Dalším výrazným negativem nedostatečného vyspání se jsou oči, které jsou oteklé a brzy slzící.

Zkouška prstýnků

I nenápadné napuchnutí prsteníčku dokáže (krásně) zkomplikovat obřad, ale lze se na to připravit, např. naolejováním prstýnku z vnitřní strany nebo nenápadného namazání prstu těsně před slibem. Je třeba s tím jen předem počítat, obzvláště v letních měsících (pokud jste navíc vybírali prstýnky v chladnějších zimních dnech).

Svatby v chladnějším počasí

Plánujete-li svatbu mezi koncem září a začátkem května, v pravděpodobně chladnějším počasí, tak doporučuji se několik týdnů předem otužovat a jíst více ovoce a zeleniny. Přeci jen v případě, kdy budeme fotit ve vašich vysněných venkovních prostorách, není příjemné, když je vám delší dobu chladno. Platí to ale i pro kostely, hrady a zámky, kde sice nefouká, ale teplota se může pohybovat jen mírně nad nulou.